Simona jen září, proto je tváří SKIN BOOSTERU

Simona jen září, proto je tváří SKIN BOOSTERU

03.03.2023 | Sdílet na FB

Simona je ročník 1981, ale hádali byste jí minimálně o 10 let méně. Je krásná, kultivovaná a velmi profesionální. A jak sama říká: „Krása je kult, modla a často i nástroj. Přesto se teď cítím líp než ve dvaceti. Nejenže moje tvář vypadá lépe, jsem otevřenější, veselejší, mám se raději. A to je něco, čeho si cením nejvíce, protože tento pocit je nejdůležitější. Vím to, protože sama jsem se ne vždy cítila krásná.“

Na svém webu píšete: „Asi v 35 letech jsem se dostala do stadia, kdy se na mně začal projevovat čas… Měla jsem na výběr. Buď to nechat být, anebo si připustit, že doba, kdy se začnu zajímat o invazivní metody, je tady. A v ten moment jsem objevila Face Yogu a absolvovala kurz Američanky Fumiko Takatsu, která Face Yoga Method založila, a stala jsem se certifikovanou lektorkou. Mimochodem, Fumiko je ročník 68, ale vypadá tak mladě, že její věk nemáte šanci uhádnout. Mám ráda věci ve svých rukou a tato metoda je skvělý doživotní nástroj, jak vypadat a cítit se skvěle.“

Je vaše cvičení prevencí nebo jím lze „ubrat“ i pár let?
Face Yoga může být prevence i řešení vytvořených vrásek, povadlých kontur, druhé brady, převislých víček nebo asymetrie v obličeji. Je to stejné jako s tělem. Lze změnit tvar těla, vycvičit zadek, vyrýsovat postavu a pak vše už jen udržujete. S obličejem je to stejné s tím rozdílem, že se pohybujeme na velmi delikátním prostoru, a je naprosto nutné, abyste cvičili správně, protože byste si mohli naopak ublížit. Na obličeji je každý milimetr znát.


A za jak dlouho uvidím první výsledky?
To je velmi individuální. Někdo je vidí hned po cvičení, někdo po 2-3 měsících. Záleží na tom, jak dlouho jste si na vrásky zadělávala a jak cvičíte. Každopádně se mi ještě nestalo, aby když se cvičí správně a pravidelně, že by se výsledky nedostavily.

Je Face Yoga tedy hlavně o vráskách a mladším vzhledu?
Mladší vzhled je ten hlavní tahák, ale těch benefitů je tu mnohem víc. V obličeji je hodně napětí, které se díky FY uvolní a má to okamžitý efekt na celkovou psychiku. Srovná se postoj, upraví se návyky, které vám přidělávají vrásky. Srovná se třeba i asymetrie, vychýlená čelist. Dotýkáte se obličeje, intimní části těla, která je neustále vystavena okolí, takže to má významné terapeutické benefity. Lidé mi často říkají, že mají sebe raději a jsou se sebou spokojenější.

U vás na stránkách simyoga.cz si mohu zakoupit i cvičební program. Kolik minut a kdy je vhodné se mu věnovat?
Ano, online program NAPLNO je ideální. Jsou tam cviky na celý obličej a krk a máte ho napořád. Můžete tak cvičit dle svých možností a vlastním tempem.

Vaše kosmetické must have?
Potřebuji hutný pečující krém bez vody, kvalitní hydrolát, SPF a rtěnku.

Co nosíte vždy s sebou v kabelce?
Rtěnky a balzámy na rty jsou v každé mé kabelce. V zimě i krém na ruce.

Jak jste spokojená se SKIN BOOSTEREM?
SB je skvělý pomocník a doplněk v mojí večerní beauty rutiny. Nejvíc se mi na něm líbí, že je dost výkonný. Zkrátka vibruje celkem dost, takže na pleti je to cítit. Je elegantní a snadno přenosný.

Kdy a na co ho používáte?
Používám ho většinou při odlíčení. Nanesu odličovací pěnový krém a SB krouživými pohyby pleť důkladně vyčistím.

S čím lze kombinovat SKIN BOOSTER?
V podstatě ho můžete použít na jakýkoliv produkt. Při odlíčení, zapracování séra nebo na masáž.

Máte nějaký oblíbený produkt z PURE?
Moc mě baví WHAMISA Pěnový čisticí krém, dělá bohatou pěnu, je jemný, zároveň důsledný. A samozřejmě WHAMISA Hydratační sérum z opuncie.

Jaká je nejlepší kosmetická rada, kterou jste kdy dostala?
Bez pohybu to nejde. Když chceš změnu, je třeba se hýbat. A nezapomeň na SPF, každý den.

Mohu SKIN booster použít i na dekolt?
Samozřejmě, můžete ho použít na celé tělo. Na dekoltu se používá od středu směrem ven jakoby do vodotrysku.
 
Mohu stav pleti zlepšit i stravou a životním stylem?
Kůže je náš největší orgán a všechno v těle spolu souvisí. Kůže je spojená s naším zažíváním. Když se mnou klientky řeší stav pleti, vždy upravujeme i jídelníček. Bez toho to nejde. Čím lepší budeme mít náš vnitřní oheň agni, to je ajurvédské přirovnání k zažívání, odrazí se to pak i na pleti. Jednoduchá věc, kterou můžeme udělat všichni na podporu zažívání, je, vypít velkou sklenici teplé vody s citronem nebo s jablečným octem. Dvacet minut poté nejíst a cokoliv pak sníte, strávíte lépe a na pleti to bude znát.
 
Je pravda, že z 80 % máme stav své pleti „ve svých rukou“ správnou péčí?
Každý máme nějakou genetickou výbavu, ale to je jen malá část, která nás ovlivňuje. Samozřejmě péče je důležitá, stejně jako to, co do sebe dáme. Co jíme, co pijeme, jak spíme. Čím se krmíme, a  nemyslím jen jídlo. To, co každý den opakujeme, naše návyky a zlozvyky, tím trávíme obvykle 60 % svého času. To, co jste dělala dnes, jste velmi pravděpodobně z 60 % dělala i včera. I o tom Face Yoga je, tak, jak ji předávám já. Upravujeme postoj, návyky, péči o pleť, stravu... Já nejsem zázrak přírody. Mám sklony k akné, mám ekzém, citlivé zažívání a občas alergie. Musím se o pleť i o sebe starat, abych vypadla tak, jak vypadám. A jde to. Bez injekcí. Hodně vrásek si vytváříme my samy právě špatnou péčí, špatnými návyky a zlozvyky.
 
Jak často by se FY měla provozovat, abychom dosáhly kýžených výsledků?
Deset minut denně stačí. Není potřeba víc. Někdy ani já necvičím tolik. Ale co je hodně důležité, je, cvičit správně. Jen tak random pohyby obličeje vám trvalou změnu neudělají. V obličeji je každý milimetr znát a pro maximální efekt je potřeba být precizní.
 
Doporučujete zařadit cvičení FY jako rituál ráno nebo spíše večer?
Jako každé cvičení je nejlepší ho provádět ráno. Ráno vám to pomůže se probrat, splasknou otoky, lymfa se rozproudí. Okamžitý efekt si také užijete celý den. Pokud to ráno zkrátka nejde, můžete cvičit po chvilkách během dne, a nebo si ze cvičení udělat večerní rituál.
 
Používáte při cvičení také nějaký relaxační stimulant – hudbu?
Při mých individuálních lekcích hudbu používám, ale vy doma nemusíte. Někdo si to rád užije a bere to jako chvilku napojení se na sebe. Jako takovou meditační činnost. Záleží na vás, co vám dělá dobře a co ve svém životě potřebujete. Můžete cvičit i v autě, když čekáte na dítě před školou a bude to také fungovat.
 
Věnovala jste se modelingu. Co jste se díky němu naučila?
Je, spoustu věcí. Modeling mi dal možná víc než škola. Naučila jsem se samostatnosti, spoléhat na sebe. Reagovat v krizových situacích. Integrovat se rychle do jakéhokoliv prostředí. Komunikovat s cizími lidmi a navázat kontakt. Potkala jsem inspirativní lidi a pracovala jsem s profesionály. Naučila jsem se říkat ne, i když to mi ještě pak trvalo nějakou dobu, než jsem si to zcela osvojila. Naučilo mě to disciplíně. Získala jsem rozhled v mladém věku. Nikoho nezajímalo, že mi je 16, ale očekávalo se, že budu profík. A taky orientace v prostoru. Když dostanete 10-15 adres v Paříži, kde v určitý čas musíte být, tak se musíte hodně rychle zorientovat.
 
Co byste poradila svému mladšímu já?
Neďoubej si to a usmívej se o něco víc.
 
Jaký je nejčastější problém českých žen (Vašich klientek)?
Nedělila bych je na české klientky a ty ostatní, ale neoddělovala bych ani ženy od mužů. Většinou je největší AHA efekt, když si dají věci do souvislostí. Když zjistí, co všechno v obličeji mají, kolik stresu tam je a jak skvělé je, když ho uvolní a svaly posílí.
 
Jak se staráte o své tělo? Kolikrát týdně cvičíte?
Ráda bych vám tady řekla přesnou rutinu. Ale čím jsem starší, tím víc naslouchám sama sobě, vnímám rytmy měnících se sezon a můj měsíční cyklus. Takže teď v zimě toho nedělám dynamicky tolik. Spíš chodím do sauny, otužuji se a chodím na shiatsu. Jsem i lektor jógy a praktikuji ji přes 20 let, takže jóga je u mě na pořadu dne často. Někdy denně, někdy párkrát do týdne. Medituji, o víkendu jezdím na koni. Občas plavu, ráda chodím, začala jsem se učit argentinské tango. V létě jezdím se synem na longboardu.
 
Co je pro vás stimulant energie? Co vám udělá největší radost?
Nejvíc energie mi dodá spánek, jóga, meditace, legrace s mým synem a jakýkoliv čas v přírodě. Občas piju matcha tea. A radost mi udělá hodně věcí, od letmého úsměvu na ulici po spokojenou a  rozzářenou klientku.
 
Jak se staráte o svou mysl?
Hodně spím, hodně a dobře jím. Piju hodně vody. Nekouřím, nepiji alkohol, medituji. Když toho mám přes den hodně, dám si čas, abych zprocesovala všechny vjemy, abych si z toho mohla vzít, co potřebuji, a mohla jít dál. Shromažďuji kolem sebe lidi, kde ta energie proudí vzájemně. Dělám si radost a starám se o sebe. Vážím si každého dne. Každé chvilky.
 
Vaše nejoblíbenější jídlo, drink, knížka, písnička, město?
Hudbu miluju a ráda tančím i doma. Nejlepší drink je dobrá voda. Z knížek, které mě ovlivnily nejvíc, jsou to: Malý princ, Čtyři dohody a Racek. U mě to není tolik o místě, ale o lidech, se kterými jsem. Ale do Paříže můžu jet teda kdykoliv.
 
Co je základem vašeho šatníku, v čem nejraději cvičíte a co nejraději nosíte?
Moc nenakupuji a věci, které nosím, nosím dlouho. Džíny, ve kterých je hezký zadek, vlněné sako, kimono kabát a military boots. Některé věci nosím po mých rodičích. Na míru ušité kalhoty s vysokým pasem, kožené sako po tátovi. Miluji kimona, hedvábné šátky, šaty a jemné šperky.

Můze být Face Yoga takovým botoxem a liftingem pleti zdarma?
Máme tři možnosti. Buď to necháme být, ať gravitace a čas působí, můžeme chodit na zákroky, nebo můžeme cvičit a masírovat obličej. Volba je na každém z nás. Face Yoga dokáže vrásky vyhladit, kontury pozvednout, ubrat pár let. Co je skvělé, že je to spojené s dobrým pocitem ze sebe a také tam nejsou rizika, která se pojí s invazivními zásahy. Není to zdaleka jen estetická záležitost. Je to sebepéče a sebeláska a to vám botox prostě neudělá.