Literárně hudební večer 21. 2. od 19 hod.

Zažijte s námi v PURE DISTRICT hudebně literární večer OPRAVNA DUŠÍ společného projektu Martiny Preissové a Dáši Zazvůrkové.  Jak název napovídá, zaposloucháte se nejen do autorského čtení z knih herečky a autorky Martiny Preissové, ale i do písní zpěvačky a herečky Dáši Zázvůrkové. Uslyšíte povídky z knihy “Jak jsem nebyla na lvech” a “Mají v nebi skleničky?”, které Vám přečte sama autorka. Dáša ji doplní o své písně a dočkáte se i společného závěru.. 

Hudebně literární večer je ideálně strávený čas pro všechny, kteří se chtějí zasmát, zrelaxovat a udělat si „hezký závěr dne“. Opravna duší, je místo, kde se pokusíme všem, kteří s námi stráví společný čas, tu jejich duši alespoň na chvíli potěšit.

Akce začíná v 19.00 hodin. PURE DISTRICT, Budečská 2, Praha 2. Program trvá zhruba hodinu, na závěr je možné se na cokoliv zeptat. Můžete si zakoupit knihy i CD. Můžete si zakoupit i něco z PURE. Není ale podmínkou. POZOR! Kapacita omezena. Pro každého budeme mít připravený dárek a drobné občerstvení.

Slovo spolumajitelky PURE DISTRICT: „PURE není jen prodejna kosmetiky. Už při rekonstrukci jsme mysleli na to, že je to i místo pro setkávání, tvoření a naslouchání. Mám k divadlu a umění velmi blízko a myslím, že to je z naší prezentaci i trochu vidět. Proto chceme pravidelně pořádat kulturní akce přímo v prodejně PURE. Budou jiné… komorní, s přesahem, které mají co říct. Měli by Vám udělat hezký den a dát zapomenout starostem všedních i nevšedních dní," Líba.
Recenze od Líby na knihu Mají v nebi skleničky?: "Chcete si přečíst knihu jedním dechem? Chcete se u ní usmívat a občas i utřít slzu? Chcete si zavzpomínat na Váš rok 1989? Kniha je pohlazení, zastavení a rozjímání v jednom. Martina by měla psát více a to jsem jí také řekla. Protože je prostě fantastická a protože potřebujeme více takových knížek!"

Chcete vědět, co má Martina z PURE nejraději? Tak koukněte SEM.
* Objednávku, ve které je literárně hudební večer, lze zaplatit pouze kartou nebo bankovním převodem.

Skladem: Ano
Velikost balení:
Cena včetně DPH: 499 Kč
Počet: 1 + -
Za nákup získáte: 40 pure bodů

Martina Preissová je česká divadelní, televizní a filmová herečka. Stálá členka činoherního souboru Národního Divadla v Praze. Již během studia hostovala v Národním divadle Brno. Po dvouletém hostování v Národním divadle v Praze se stala od roku 2000 stálou členkou tamní činohry a hostuje i na jiných pražských scénách. Byla dvakrát (1999, 2004) nominována na Cenu Thálie. V současnosti také vyučuje na katedře činoherního herectví pražšké DAMU.

V roce 2021 napsala svoji prvotinu. Soubor povídek ze života, knihu Jak jsem nebyla na lvech a jiné příhody a následně vydala povídkový román Mají v nebi skleničky?. A můžete ji znát i jako televizní herečku ze seriálů Anatomie života , Slunečná, nebo filmu Probudím se včera.

Dáša Zázvůrková je česká zpěvačka a herečka. Vystudovala nonverbální a komediální divadlo na HAMU u Borise Hybnera a italianistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V letech 2003-2014 byla externí členkou divadla SEMAFOR. Hrála také roli Vanilky v jazzové opeře Dobře placená procházka v Národním divadle /2007/ .

V současné době se věnuje autorské tvorbě a můžete ji znát i z úspěšného představení “Můžem i s mužem” člověk, který věří v zázraky, má hodně snů, ale skutečnost ty sny někdy předčí. To, že budu jednou zpívat a hrát v Národním divadle a bude mě režírovat sám Miloš Forman, mě nemohlo nikdy napadnout.

Vladimír Strnad – hudební doprovod - patří k jazzové špičce. Je dlouholetým členem komorního souboru Kinsky Trio Prague, se kterým natočil několik CD a podnikl mnoho úspěšných turné. Spolupracuje také s mnoha operními zpěváky. Jeho klavír zní v mnoha českých filmech (Musíme si pomáhat, Kráska v nesnázích, Obsluhoval jsem anglického krále…). Hraje s Jan Štolba kvartetem, Petra Vlková Bandem. Doprovází Evu Emingerovou a Elenu Suchánkovou. Běžně hraje na jazzových a swingových festivalech a doprovází řadu dalších jazzových vokalistek.