Proč nám voda v kosmetice škodí

Proč nám voda v kosmetice škodí

Nejnovějším celosvětovým trendem v kosmetickém průmyslu je kosmetika bez přidané vody. Věděli jste, že většina kosmetických přípravků obsahuje 70 - 80 % vody? Schválně, zkontrolujte si tu vaši. Zjistíte to jednoduše. Na složení přípravku bývá voda napsána většinou na prvním místě.

Je prokázáno, že voda v přípravcích přináší nemalé problémy. Jedním z nich je problém spojený s rizikem množení různých bakterií, plísní či jiných patogenů.  Jediný způsob, jak tomu zabránit, je nutnost přidání konzervantů a dalších chemických látek, které tento proces zastaví. A to se týká každé kosmetiky s přidanou vodou, včetně přírodní kosmetiky, certifikovaných kosmetických značek či kosmetiky konvenční. Tyto konzervanty mohou způsobovat podráždění či alergické reakce. Důležité je, si uvědomit, že i když kosmetika hlásá, že je přírodní, nemusí být úplně čistě přírodním produktem!

Dalším zjištěním, ačkoli to zní paradoxně, je to, že přidaná voda v přípravcích vysušuje naši pleť. Důvodem je zvýšené odpařování, které má za následek vysoušení pleti. Jediný způsob hydratace vodou je jejím vnitřním užíváním, tj. pitím.

U produktů značky Whamisa nenajdete žádnou přidanou vodu. Výrobce namísto vody používá rostlinné extrakty zpracované patentovanou fermentací. Tato technologie kromě jiného zvyšuje účinnost a koncentraci přírodních složek a vaše pleť je tak dlouhodobě chráněna.

Produkty bez přidané vody jsou účinnější, koncentrovanější a neobsahují chemická konzervancia, která mohou dráždit pokožku nebo způsobovat alergické reakce.
Přesné složení jednotlivých přípravků naleznete v detailu každého produktu. A nikdy zde neuvidíte vodu!

PharmDr. Lucia Havlíková

Celý sortiment přírodní kosmetiky WHAMISA naleznete ZDE.