Krémy & Lotions

Po dvoufázovém vyčištění pleti, nanesení Tonika a Očního krému aplikujte Lotion nebo Krém dle následujícího doporučení. Lotion se obecně doporučuje na mastnou nebo smíšenou pleť. Naopak Krém se používá na suchou nebo normální pleť. Rozdíl mezi těmito dvěma produkty je v textuře a obsahu okluziv /látka, která tvoří ochrannou barieru na povrchu pokožky/. Nenechte se mýlit, mastná pleť ochrannou bariéru má natolik silnou, že ji nepotřebuje doplňovat. Oba produkty je možné smíchat s Pleťovým olejem. Dodáte tak pleti potřebnou výživu a uzamknete hydrataci. Výhodou je, že pro denní i noční péči používáte ten stejný produkt.

Ženšen pravý korejský

 V čaji Kombe je obsažen korejský šestiletý červený kořen ženšenu pravého.

Existuje více druhů ženšenu, například americký, pětilistý, japonský nebo sibiřský. Žádný z nich ovšem nelze nazývat v užším slova smyslu ženšenem.  A žádný z nich nemá prokázané stejné účinky jako ženšen pravý, vypěstovaný v Koreji. Obecně je znám pod zkráceným názvem korejský ženšen.

Ženšen pravý korejský je nejstarší, nejznámější a nejúčinnější doposud známý adaptogen na světě. Pro účinnost ženšenu pravého korejského je důležité stáří kořenů. Nejúčinnější je v době zralosti šesti let.

V Koreji je vyhlášená oblast Punggi v provincii Gyeongbuk. Ženšen z této oblasti je nejkvalitnější a nejdražší. Právě odtud Kombe pochází.

Navíc červený kořen ženšenu pravého korejského je účinnější než bílý a čerstvý a jakýkoliv jiný ženšen.