Vlasová péče

Whamisa - přírodní vlasová kosmetika

Nepodceňujte péči o Vaše vlasy, protože póry na pokožce hlavy jsou největšími póry těla a dokáží absorbovat nejvíce cizorodých látek a toxinů. A proto je velmi důležité znát složení Vašeho šamponu!

Jen díky správné péči o pokožku hlavy mohou růst kvalitní pevné a zdravé vlasy. Kůže je bez lupů, nesvědí. To je základ pro krásně lesklý a bohatý účes. Pro správný výběr šamponu se řiďte typem Vaší pleti. Věděli jste, že používat jen šampon nestačí?

Málo kdo totiž ví, že právě šampon je primárně určen na ošetření kůže hlavy, naopak kondicionér je určen pouze na ošetření vlasů.

Ženšen pravý korejský

 V čaji Kombe je obsažen korejský šestiletý červený kořen ženšenu pravého.

Existuje více druhů ženšenu, například americký, pětilistý, japonský nebo sibiřský. Žádný z nich ovšem nelze nazývat v užším slova smyslu ženšenem.  A žádný z nich nemá prokázané stejné účinky jako ženšen pravý, vypěstovaný v Koreji. Obecně je znám pod zkráceným názvem korejský ženšen.

Ženšen pravý korejský je nejstarší, nejznámější a nejúčinnější doposud známý adaptogen na světě. Pro účinnost ženšenu pravého korejského je důležité stáří kořenů. Nejúčinnější je v době zralosti šesti let.

V Koreji je vyhlášená oblast Punggi v provincii Gyeongbuk. Ženšen z této oblasti je nejkvalitnější a nejdražší. Právě odtud Kombe pochází.

Navíc červený kořen ženšenu pravého korejského je účinnější než bílý a čerstvý a jakýkoliv jiný ženšen.