HYPERPIGMENTACE: Jak se před ní účinně chránit? Poradíme vám!

HYPERPIGMENTACE: Jak se před ní účinně chránit? Poradíme vám!

08.03.2023 | Sdílet na FB
Pojďme si to říci narovinu: hyperpigmentace jsou neslušně řečeno stařecké skvrny a ty nikdo nechce. Málokdo ví, že hyperpigmentace vzniká nedostatečnou ochranou před slunečním UVB, ale i UVA zářením. Jak se před zákeřnými paprsky chránit a jak se vůbec vyznat ve výběru správného opalovacího krému? Stačí si jen přečíst tento článek.

Alfou a omegou všeho je správná ochrana pokožky ve formě krému s faktory SPF i PA. Při výběru opalovacího krému většinou řešíme jen číslo SPF, a právě tam může být zásadní problém. SPF totiž chrání pouze před UVB zářením.

Méně diskutované, ovšem o to zákeřnější, je ale UVA záření, které se během dne nemění a prochází dokonce i sklem. Pokud například často jezdíte autem, nebo se kocháte výhledem z okna, pracujete z domova... pravděpodobně nepřemýšlíte nad tím, že byste se v takové chvíli měli před sluncem chránit. Před UVA zářením chrání právě krémy s označením PA. Korejky to dobře vědí a BB krém či opalovací krém s účinnou ochranou používají i ve vnitřních prostorech, od rána do večera.

Co z toho vyplývá? I když se cíleně neopalujeme, bez správného krému svou pokožku vystavujeme zcela nechráněnou slunci.

A proto by jako poslední krok ve vaší péči měl být vždy produkt s UV ochranou. Jak je vidět na obrázku výše, bez ochrany pleť prostě dlouhodobě nenápadně ničíte. Navíc vám hrozí vznik nerovnoměrné pigmentace, o melanomech ani nemluvě. Proto ochranu pokožky určitě nepodceňujte, prevence je základ.

Jak bojovat proti pigmentovým skvrnám?

Zařaďte produkty s SPF i PA faktory jako poslední krok v péči o pleť. Denně! A využívejte k tomu přírodní faktory, které jsou:

  • nejbezpečnější a nejúčinnější
  • působí pouze na povrchu kůže
 jako brnění
  • nevstřebávají se do krve
  • díky tomu neovlivňují hladinu hormonů (jako je tomu u některých konvenčních opalovacích krémů
)
  • nezatěžují životní prostředí

WHAMISA BIO Opalovací krém toto splňuje dokonale, stejně tak stylové a praktické pudřenky s ochrannými faktory. Tento krém je nejbezpečnějším opalovacím krémem na trhu. Zkratka SPF 50 znamená až 500 minut bezpečného pobytu na slunci. Skvěle se roztírá a nezanechává bílý film!

 

Pro každodenní péči je pak naprostým must have BB krém, který nejen že má účinnou ochranu před UVA i UVB zářením, ale také skvěle funguje jako krycí make-up. Jediný rozdíl mezi BB krémem a liquidem je ve formě obalu. BB liquid používáme ráno při líčení v koupelně. BB krém v podobě "pudřenky" je ideální volbou do každé kabelky, protože součástí balení je i zrcátko.

"Jsem posedlá dokonalou pletí a nikdy nevyjdu bez BB krému. Ten náš je, troufám si říci, nejlepší na trhu. Krásně kryje, hydratuje a sjednocuje pleť. Účinně chrání před UVA i UVB zářením. Obsahuje adenosin, proto má anti-aging účinky. Navíc sexy balení se zrcátkem skvěle dávkuje." Líba

V neposlední řadě u nás najdete i krém určený přímo na pigmentové skvrny. Jmenuje se MELABAN a je to formule 1 v péči o pigmentové skvrny. Pomůže vám nejen s redukcí skvrn stávajících, ale také pomáhá předcházet jejich vzniku.

Nesmíme zapomenout ani na svatou trojici v boji proti HYPERPIGMENTACI: WHAMISA BIO Maska rozjasňující, WHAMISA BIO Tonikum Deep RichWHAMISA BIO Peeling rozjasňující a regenerační.

Další produkty, které při pravidelném používání výrazně snižují hyperpigmentaci, najdete tady. Více se o pigmentových skvrnách a opalování dozvíte v našem podcastu.

 

Fotografie

UV.jpg
aa.jpeg
a.jpeg
bb.jpeg