KOMBE: 12 nejčastějších dotazů

KOMBE: 12 nejčastějších dotazů

29.05.2019 | Sdílet na FB

Jak dlouho mohu užívat KOMBE?
KOMBE můžete užívat celoročně. Bylo prokázáno, že dlouhodobé užívání kvalitního ověřeného korejského ženšenu souvisí s nižším výskytem civilizačních onemocnění. Včetně tak závažných jako jsou nádorové nebo kardiovaskulární choroby či jiná onemocnění vznikající v důsledku ustavičného stresu.

Mohu si dát šálek KOMBE i večer?
Rozhodně ano. I když korejský ženšen dodává energii a má povzbudivé účinky, nejsou to stejné účinky, které vykazuje káva nebo čaj. KOMBE vám zvýší chuť k životu, dodá pozitivní energii, rozsvítí vaše vnitřní světlo a uvnitř zharmonizuje. 99,9 % lidem se po KOMBE krásně spí.

Lze se předávkovat čajem KOMBE?
Ano, lze. Protože KOMBE obsahuje nejkvalitnější korejský ženšen a ten opravdu funguje. Proto dodržujte doporučené dávkování maximálně 3 sáčky denně.

Mohou čaj KOMBE pít těhotné a kojící ženy?
Je velmi neetické zkoumat vliv jakékoli látky, která neřeší přímo život ohrožující stavy u zdravých nastávajících maminek či kojících žen. Proto neexistuje žádná vědecká práce, která by zkoumala vliv ženšenu na danou cílovou skupinu, či prokázala bezpečnost užívání. Tedy nedoporučujeme.


Je vhodné KOMBE i pro děti?
Dle Státního zdravotního ústavu není doporučeno dětem do 12 let. Nicméně, v Koreji ženšenové přípravky běžně užívají i děti od 3 let, a to v poloviční dávce. Což v případě čaje KOMBE znamená rozpuštění poloviny sáčku v 80 ml teplé nebo studené vody.

Mohu užívat KOMBE společně s kávou nebo čajem?
Káva, ale i čaj obsahují kofein a jemu podobné látky. Ženšen zvyšuje účinky kofeinu. Proto tato kombinace není vhodná pro lidi s vysokým krevním tlakem. U těchto lidí doporučuji alespoň 2-hodinový odstup mezi KOMBE a kávou nebo čajem. Ženšen samotný je schopný tlak vyrovnávat, aby se co nejvíce přiblížil fyziologickým hodnotám. Proto by měl být prospěšný jak u lidí s vysokým krevním tlakem, tak u lidí s nízkým krevním tlakem.

Jaká má být teplota vody při přípravě KOMBE a v jak velkém šálku jej mohu rozmíchat?
Teplota vody by neměla překročit 80 °C, protože u vyšších teplot se ničí účinné látky. Naopak nižší teploty nevadí. Doporučujeme nemíchat kovovou lžičkou, dochází k ničení antioxidantů. Kov nahraďte plastovou lžičkou nebo dřívkem. V jak velkém šálku si KOMBE rozmícháte, je zcela na vás. Objem nemá vliv na účinky. KOMBE dokonce můžete kombinovat i s jinými ingrediencemi a vmíchat do smoothie a limonád.

Mám vysoký krevní tlak, mohu pít KOMBE?
Existují mýty, že ženšen zvyšuje krevní tlak. Ráda bych toto tvrzení uvedla na pravou míru. Ženšen je adaptogen a na základě provedených vědeckých prací se prokázalo, že ženšen je schopný tlak vyrovnávat tak, aby se co nejvíce přiblížil fyziologickým hodnotám. Proto by měl být prospěšný jak u lidí s vysokým krevním tlakem, tak u lidí s nízkým krevním
tlakem. Ale pozor, pokud současně konzumujete ženšen a kofein, dochází ke zvýšeným účinkům právě kofeinu. A v takovém případě je nutné dávat pozor u lidí trpících vyšším krevním tlakem.

A co KOMBE a warfarin?
Ženšen podobně jako warfarin snižuje srážlivost krve. Je velmi obtížné nastavit správné dávkování tohoto léku. Proto pacienti léčení warfarinem mají různá omezení a i my doporučujeme obezřetnost v kombinaci s KOMBE. U jiných léků snižujících srážlivost krve je situace odlišná. Ženšen neovlivňuje jejich hladinu v těle. Dle dostupných dat by současné užívání ženšenu a novodobých antikoagulancií (léků proti srážení krve) nemělo činit komplikace.

Jaký je rozdíl mezi KOMBE a matcha čajem?
Jsou to dvě naprosto odlišné byliny. Matcha je pouze nasekaný zelený čaj. KOMBE je extrakt z kořenů červeného korejského ženšenu, který má na 180 účinných látek. Nelze je vůbec srovnávat. Můžete je navzájem kombinovat pouze v případě, že nemáte vysoký krevní tlak. Protože osoby s vysokým krevním tlakem by matchu ani žádné jiné přípravky s kofeinem a jemu podobnými látkami pít neměli.

Proč je KOMBE ve formě granulátu?
Výroba extraktu je natolik složitá, že ji nelze provést v domácích podmínkách. Proto je finální extrakt zgranulován. Dalším důležitým parametrem je dávkování, které významně souvisí s účinností a bezpečností. Granulát je také jednoduchý na přípravu a zajistí praktické, účinné a bezpečné dávkování. Účinky jsou okamžité a co víc, skvěle chutná.

Můžu si KOMBE objednat do zahraničí?
KOMBE běžně doručujeme na Slovensko. V případě vašeho zájmu jsme jej schopni doručit v podstatě kamkoliv. Napište na info@kombe.cz a my vám nabídneme možnosti i cenovou
kalkulaci.

PharmDr. Lucia Havlíková

P.S.: Zajímá vás cokoliv ohledně KOMBE a nenašli jste odpověď? Napište přímo PharmDr. Lucii Havlíkové na lucia.havlikova@puredistrict.cz. Ráda vám odpoví.