I muži mají svou kosmetiku a nebojí se ji použít

I muži mají svou kosmetiku a nebojí se ji použít

09.11.2021 | Sdílet na FB

Kosmetická péče již dlouho není jen výsadou žen. I muži se chtějí cítit atraktivně v každém věku a za to by se rozhodně neměli stydět. Jaké přípravky se pro ně hodí a je vůbec pleť mužů zásadně odlišná od ženské pleti?

Mužská pokožka má skutečně trochu jinou texturu než je tomu u jemnějšího pohlaví. Vlivem hormonu testosteron je pokožka mužů silnější, pevnější, má rozšířenější póry a produkuje také více mazu. Díky tomu je pleť mastnější a muži tak méně často trpí suchostí pleti. Na druhé straně jsou ovšem náchylnější k tvorbě akné a svou pleť také navíc namáhají pravidelným holením. Právě úprava vousů způsobuje většině mužů nejzávažnější kožní problémy - pleť se stává citlivější na vnější podněty, bývá podrážděná, zarudlá i náchylná k vyrážkám.

Není tedy pochyb o tom, že i muži potřebují svou pokožku hýčkat. Při výběru mužské kosmetiky ovšem často vítězí praktičnost a jednoduchost nad funkčností. Muži častěji preferují univerzální produkty, které jim zaručí svěžest a ideálně v krátkém čase splní veškeré hygienické potřeby. Tento stereotyp už se pomalu mění a dnešní muži se už nebojí kosmetické produkty používat. A dokonce ani nemusejí rezignovat na požadavek jednoduchosti. 

V jednoduchosti je totiž krása a proto korejská přírodní kosmetika WHAMISA představila novou pánskou řadu péče o pleť v nádherně designovém skleněném obalu. Pro pocit blahodárné hydratace a svěžesti je tu sérum WHAMISA BIO Tonikum pro muže, které při aplikaci dává pleti impuls k regeneraci a tvorbě nových buněk. Pro docílení maximální účinnosti tonikum doporučujeme používat v kombinaci s WHAMISA BIO Pleťové lotion pro muže, které poskytuje multifunkční anti aging péči.

Začínat by se ovšem mělo již od očistné sprchy - na to je ideální WHAMISA BIO Osvěžující hydratační sprchový gel, kterým se může rozmazlovat opravdu celá rodina. Pocit bezpečí proti pocení i bílým skvrnám na oblečení pak zaručí deodorant s jemnou dřevito-kořeněnou vůní Salt of the Earth deo roll-on pro muže. Přírodní produkty od WHAMISA a Senso Naturale jsou vysoce účinné a přitom poskytují mužům přesně to, co jejich pokožka potřebuje - pocit svěžesti, jednoduchosti a funkčnosti. A to muži, kteří o sebe chtějí pečovat, určitě ocení.