Základem dlouhověkosti je správně vyvážený imunitní systém

Základem dlouhověkosti je správně vyvážený imunitní systém

27.10.2019 | Sdílet na FB

Všichni jsme pod neustálým stresem, tichým a velmi zákeřnýmnepřítelem, jenž působí negativně na imunitní systém. Ten přestává fungovat a dostává se do nerovnováhy. Je prokázáno, že stres je hlavní příčinou různých onemocnění. Například zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění až o 50 %. Z klinických výzkumů dokonce vyplývá, že až 75 % případů onkologických onemocnění je přímo nebo nepřímo spojováno s nadměrným stresem.

Základem vyvážené imunity jsou Th1 a Th2 buňky v rovnováze.

Možná názvy buněk slyšíte poprvé, ale jsou pro správné fungování těla zásadní a každá z nich má svou speciální funkci. Pro lepší představu o nich můžeme mluvit jako o sourozencích, kteří se přetahují o vaši pozornost. Pokud je Th1 systém nabuzený, utlumuje aktivitu systému Th2 a naopak. Organismy vystavené dlouhodobému stresu mají Th1/Th2 balanci narušenou.

Pokud je Th1 systém „aktivnější“, dochází ke vzniku autoimunitních onemocnění, glutenové intolerance nebo k nedostatku vitaminu D. Na druhé straně alergické stavy, rakovina, astma, atopický ekzém a další jsou spojovány se zvýšenou činností systému Th2. A to je důvod, proč tyto systémy buněk musí být v rovnováze. S tím vám mohou významně pomoci adaptogeny!

Adaptogeny jsou látky přírodního původu, které jsou schopny bojovat se stresem a odolávat mu. Doslova ladí naše tělo do normálních fyziologických hladin a vrací imunitní systém do rovnováhy. Mají na první pohled protichůdné účinky. Například aktivují náš mozek, tím nás nabudí, lépe se koncentrujeme a zároveň nás tlumí, takže jsme klidnější. 

Korejský ženšen je nejprostudovanější bylina na světě a nejúčinnější adaptogen. Obsahuje na 180 účinných látek. Korejský ženšen „dokáže“ vyvážit imunitní systém, který poté funguje správně, a tím nás chrání před vznikem různých onemocnění. Je proto takovým osobním strážcem naší imunity. Je ovšem velmi důležité ho konzumovat pravidelně.

V České i Slovenské republice je KOMBE jediný dostupný rostlinný přípravek obsahující unikátní kombinaci adaptogenů korejského ženšenu a jujuby.
Díky tomuto spojení, které se tradičně využívá ve východní medicíně, dochází ke správné adaptaci organismu a vyváženému fungování jednotlivých složek imunitního systému.

Už chápete? Imunitu je důležité vyvažovat, nikoliv posilovat. 
Za zmínku tedy stojí, že pokud někde uvidíte reklamu na posilovač imunity, buďte raději ve střehu. KOMBE je nadávkováno tak, že ho můžete užívat dlouhodobě. KOMBE je chráněno ochrannou známkou pro evropský trh. KOMBE znamená v korejštině „na zdraví“.